OFERTA KSIĄŻKOWA

Olbrzymie znaczenie dla właściwego rozwoju każdego człowieka  ma kontakt z książką. Młode pokolenie zdobywające wiedzę z internetu,  często unika kontaktu z książką.

          Stowarzyszenie Pomocy Szkole oferuje dostęp do pozycji , które naszym, zdaniem mogą wzbogacić Państwa zasoby biblioteczne. Sugerujemy by pozyskane przez Państwa zasoby z naszej akcji 1% dla placówki edukacyjnej wykorzystać dla realizacji tego celu.  

ZW SPSM

Proponujemy wydawnictwa  

Zamówienai prosimy składać na adres Biura Stowarzsyzenia Pomocy Szkole pisemnie lub mailowo.  

DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH: 

                

"Budowniczowie II Rzeczypospolitej" - Marian M. Drozdowski  Opis książki:

Obszerna, bo licząca 725 stron praca prof. Marka M. Drozdowskiego zawiera artykuły i referaty przeważnie wygłaszane przez niego przy różnych okazjach w Muzeum Niepodległości. Dzięki niej możemy poznać życie i działalność ważnych osobistości ( w tym prezydentów, premierów, ministrów, generałów, duchownych, polityków, artystów, naukowców II Rzeczypospolitej. Są wśród nich osoby przez całe życie związane z ruchem socjalistycznym oraz osoby mające w swym życiorysie, głównie w latach młodości, epizod aktywnej działalności w tym ruchu. Pisze o tym autor recenzowanej pracy. Na pierwszej stronie okładki książki wśród zdjęć sześciu ojców niepodległości Polski na drugiej pozycji tuż za Józefem Piłsudskim widnieje zdjęcie socjalisty Ignacego Daszyńskiego, osoby pomijanej publicznie, a bardzo zasłużonej dla sprawy niepodległości Polski i dla poprawy życia najbiedniejszych warstw narodu polskiego, obrońcy demokracji parlamentarnej.

                                                                                                                      "Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku było niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w naszej porozbiorowej historii. Wreszcie sprzyjały nam okoliczności zewnętrzne, konsekwencją I wojny światowej był rozpad mocarstw, które w XVIII w. podzieliły między siebie Polskę. By jednak te szanse na niepodległość i własne państwo zostały wykorzystane , koniecznym warunkiem było to, co nie udawało się przez pokolenia - wspólne działanie Polaków ponad politycznymi i partyjnymi podziałami.  To był najważniejszy wewnętrzny warunek powodzenia tego procesu, który spełnili działający wtedy przywódcy polityczni!
Prof. M. Drozdowski przedstawia nam działalność i najważniejsze dokonania osób, które w chwilach najwyższej próby z powodzeniem zdawały ten egzamin. Poznajemy działalność wybitnych historycznych postaci, które ciągle mogą nas inspirować i uczyć kultury dialogu, kompromisu, porozumienia  oraz koalicyjnej współpracy, a w kluczowych momentach początku XX wieku  były zdolne do podjęcia wspólnej działalności  dla skutecznego zabezpieczenia polskiej racji stanu. Wszyscy Oni tworzą niezwykły panteon budowniczych II Rzeczpospolitej i maja swój szczególny udział w odbudowaniu naszej państwowości.”

Cena brutto - 79,90 zł

 

"111 powodów by kochać Polskę "- Kneip Matthias                    Opis książki:                                                                                                          Książka 111 powodów, by kochać Polskę była pierwotnie pomyślana właśnie jako takie okno dla niemieckiego czytelnika. Chciałem – w sposób humorystyczny, ale zarazem pouczający – pomóc mu poznać naszego sąsiada, Polskę. Przybliżyć polski język, obyczaje, tradycje, nawyki kulinarne, a także różne osobliwości, i to tak, by książka zachęciła go kiedyś do samodzielnego odwiedzenia naszego sąsiada.Głośne echo, jakim odbiła się ta publikacja w Niemczech, było naprawdę zachęcające. Przy okazji stwierdziłem, że spora część moich Czytelników pochodzi z Polski. A przecież oni dobrze znają ten kraj, sami najlepiej wiedzą, co w nim kochają, a czego nie lubią. Dlaczego więc ta książka tak im się spodobała? Zapewne Czytelników pochodzących z Polski zaciekawił Niemiec urodzony w Bawarii, dorastający w atmosferze bawarskich, śląskich i polskich obyczajów i tradycji, a przy tym wyznający miłość do ich kraju. I to szczególne, dość zabawne spojrzenie obcokrajowca na kraj, w którym urodzili się jego rodzice. Będąc bowiem obcokrajowcem, widzi się Polskę inaczej, inne też stawia się akcenty, dziwiąc się jednym rzeczom i zachwycając innymi – takimi, na które jej mieszkańcy często po prostu nie zwracają uwagi. W ten sposób liczni moi polscy Czytelnicy odkryli w tej książce rzeczy, jakie w ich kraju były im nieznane.”Dlatego właśnie książka 111 powodów, by kochać Polskę ukazuje się teraz w Polsce, bo jest nie tylko „oknem, przez które niemiecki czytelnik” zagląda do nas, ale jest także swoistym „lustrem” w którym możemy się sobie lepiej przyjrzeć. Warto sięgnąć po to „lustro” bo zobaczymy w nim, między innymi, to jak nas teraz widzą i postrzegają nasi zachodni sąsiedzi, co ich w Polsce i Polakach fascynuje, co się w naszych relacjach zmieniło.

Cena brutto - 79,90 zł

 

OFERTA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

 

 

 

„Duda i wielka przygoda”    - Dorota Lipińska                                                     

 

Opis książki: 

To niezwykle zabawne i ciepłe opowiadania. Lektura międzypokoleniowa pełna humoru rozbawiającego zarówno dzieci, jak i rodziców. Połączenie urokliwych opowieści i nastrojowych, niebanalnych ilustracji Joanny Grochockiej, pobudza rodziców oraz dzieci do stworzenia wspólnej płaszczyzny wyobraźni, na której rozwijają się wzajemna bliskość, zjednoczenie i akceptacja. Ciepłego nastroju dodaje rodzinnej lekturze głos wspaniałej Teresy Lipowskiej, która czyta opowiadania na, dołączonej do książki, płycie.

Cena brutto - 37,00 zł

 

 

"Ogród Dudy"  - Dorota Lipińska                                                                  Opis książki:                                                                                                            "Ogród Dudy" jest drugą częścią przygód zupełnie zwyczajnej, a przy tym całkiem nietuzinkowej rodziny – Dudy, Mamy Do, Dady i pieska Dodo. Na książkę składa się dwanaście uroczych, bezpretensjonalnych opowiastek „ze smaczkiem”. Dzięki skonstruowanej z wyczuciem narracji czytelnik ogląda świat z perspektywy głównej bohaterki, nie mając przy tym poczucia sztuczności; Dorota Lipińska nie podszywa się pod kilkulatka, lecz najwyraźniej dobrze zna jego sposób postrzegania rzeczywistości. Sceny wspólnych zabaw, działań i zadań ukazują szczęśliwych ludzi, którzy po prostu – i to jest duża wartość tych opowiastek – uwielbiają ze sobą przebywać.

Cena brutto - 35,00 zł

 

 

UWAGA!

Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wszyscy użytkownicy naszego serwisu mają prawo do zachowania prywatności i poufności. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników naszego serwisu. Informacje, które zapisywane są przez przeglądarkę internetową w postaci plików cookies i pobierane przez nasz serwer są anonimowe. Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2012 r i wprowadzonymi z dniem 22 marca zmianami, wyjaśniamy zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania oraz wykorzystywania informacji o użytkownikach naszego serwisu internetowego, zawartych w plikach cookies. dowiedz się więcej.