WYCIECZKA WERONA

SPSM było współorganizatorem wycieczki szkolnej do słonecznej Italii, gdzie czekało na uczniów wiele niezapomnianych widoków i wrażeń.

Wycieczka rozpoczęła się całonocnym przejazdem przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch. Naszym pierwszym celem była Werona do której dotarliśmy przed południem.

Pierwszym punktem zwiedzania był piękny plac Piazza delle Erbe, jedno z bardziej klimatycznych miejsc w tym mieście. Dookoła znajdują się piękne XIV wieczne i renesansowe budowle, wśród których codziennie rozkłada się targ .

Kolejnym punktem naszej wyprawy było odwiedzenie Casa di Giulietta, czyli domu rodziny Capullettich, znanych ze sztuki Williama Szekspira „Romeo i Julia”.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był Plac Brà, gdzie znajduje się między innymi starożytny Amfiteatr, neoklasycystyczny pałac Palazzo Barbieri.

Werona to nie tylko historia Romea i Julii, ale przede wszystkim architektura całego miasta, malowniczo położonego nad rzeką Adygą.

W programie była także wycieczka do San Marino. Czas między wycieczkami, dzięki wspaniałej pogodzie uprzyjemniało plażowanie i ciepła kąpiel w Adriatyku.